Co to jest „Skojarz słowo!”?

Skojarz słowo! to technika pamięciowa do nauki języków, polegająca na skojarzeniu słowa obcego ze znanym nam słówkiem polskim i stworzeniu do tego zwariowanej ilustracji. Ta metoda jest znana w nauczaniu języków pod różnymi nazwami, np. „metoda haków”, „link word”.skojarz_slowo

Przykład: Słowo fińskie „yksi” znaczy po polsku „jeden”. Brzmi to podobnie do znanego nam polskiego słowa „iksy”. Wyobrażamy sobie siebie wielką jedynkę we wzorki iksów. Wyraz fiński nie musi w całości brzmieć jak podobny wyraz polski, wystarczy, że początek będzie podobny, aby wywołać skojarzenie.

Dzięki metodzie „Skojarz słowo!” nauka języka obcego staje się prawdziwą zabawą pozwalającą nauczyć się wiele słówek w ciągu krótkiego czasu.

Rozpocznij naukę słówek fińskich za pomocą techniki „Skojarz słowo!”: http://suomika.pl/skojarz-slowo/

 

Uważasz, że mój artykuł był wartościowy? Jeśli tak, może spodobają Ci się również moje ebooki do nauki języka fińskiego
Kuusi palaa
Gramatyka języka fińskiego z ćwiczeniami. Część 2
Fiński w pytaniach i odpowiedziach
Gramatyka języka fińskiego z ćwiczeniami. Część 1

Suomika

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od 10 lat organizuję kursy językowe (fińskiego, niemieckiego, angielskiego oraz polskiego dla obcokrajowców), prowadzę lekcje indywidualne przez Skype, projektuję strony internetowe i inne materiały dydaktyczne, w tym e-learning.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.