O mnie

Monika Kociuba

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od 10 lat organizuję kursy językowe (fińskiego, niemieckiego, angielskiego oraz polskiego dla obcokrajowców), prowadzę lekcje indywidualne przez Skype, projektuję strony internetowe i inne materiały dydaktyczne, w tym e-learning.

Z wykształcenia jestem pedagogiem i germanistką. Ukończyłam też studia translatoryczne z angielskiego. Pracowałam wcześniej jako Learning Consultant w międzynarodowej korporacji, ale teraz od kilku lat prowadzę tylko własną działalność.

Języka fińskiego nauczyłam się głównie sama korzystając ze wszystkich możliwych materiałów głównie w języku angielskim lub fińskim. A czasami było ciężko, ponieważ brakowało mi nauczyciela, który wyjaśniłby mi niektóre tematy gramatyczne. Osiągając poziom podstawowy wyjechałam w 2009 roku do Finlandii na ponad pół roku w ramach programu Comenius jako asystentka nauczyciela języka niemieckiego i angielskiego w liceum w Helsinkach. Po pracy dodatkowo uczęszczałam na intensywny kurs fińskiego dla średnio zaawansowanych (4 godziny dziennie, 5 dni w tygodniu) otrzymując na koniec certyfikat. Po powrocie do Polski postanowiłam podzielić się swoją wiedzą z innymi i stworzyć materiały do nauki fińskiego w języku polskim. Tak powstał blog Suomika.

Po jakimś czasie zaczęłam prowadzić lekcje indywidualne z języka fińskiego, a w 2011 utworzyłam swoją pierwszą grupę fińskiego w Gdyni. Teraz głównie nauczam przez Skype oraz prowadzę kursy stacjonarne w Gdyni. Do chwili obecnej miałam przyjemność nauczać fińskiego już ponad sto osób! Tworzę też ebooki do nauki fińskiego oraz kursy online do nauki fińskiego 🙂

 

Masz pytanie?

Chcesz zapisać się na kurs w Gdyni lub lekcje przez Skype?

Wyślij maila: [email protected] lub zadzwoń: 533-65-25-31.