O mnie

Monika Kociuba

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od kilku lat organizuję kursy językowe (fińskiego, niemieckiego, angielskiego oraz polskiego dla obcokrajowców), prowadzę lekcje indywidualne przez Skype, projektuję strony internetowe i inne materiały dydaktyczne, w tym e-learning.

Języka fińskiego nauczyłam się głównie sama korzystając ze wszystkich możliwych materiałów głównie w języku angielskim lub fińskim. A czasami było ciężko, ponieważ brakowało mi nauczyciela, który wyjaśniłby mi niektóre tematy gramatyczne. Osiągając poziom podstawowy wyjechałam do Finlandii na ponad pół roku w ramach programu Comenius jako asystentka nauczyciela języka niemieckiego i angielskiego w liceum w Helsinkach. Po pracy dodatkowo uczęszczałam na intensywny kurs fińskiego dla średnio zaawansowanych (4 godziny dziennie, 5 dni w tygodniu) otrzymując na koniec certyfikat na poziomie B1.2. Po powrocie do Polski postanowiłam podzielić się swoją wiedzą z innymi i stworzyć materiały do nauki fińskiego w języku polskim (których niestety brakuje).

Mam nadzieję, że uznacie materiały zawarte na stronie za przydatne. Zapraszam także na kurs fińskiego odbywający się centrum Gdyni (dwa poziomy) oraz lekcje indywidualne dla początkujących (również przez Skype).

Język fiński

  • Znajomość języka średnio zaawansowana
  • Certyfikat YKI na poziomie średnim (Keskitaso B1/B2)
  • Intensywny kurs języka fińskiego na poziomie średnio zaawansowanym ukończony w Finlandii
  • Półroczne praktyki w liceum w Helsinkach w ramach asystentury Comeniusa
  • Autorka strony do nauki języka fińskiego www.suomika.pl
  • Autorka ebooków do nauki fińskiego

Język niemiecki

Język angielski

Język polski dla obcokrajowców

Inne

  • Magister Pedagogiki – Animacja społeczno-kulturalna (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)
  • Uprawnienia pedagogiczne

Masz pytanie?

Chcesz zapisać się na kurs w Gdyni lub lekcje przez Skype?

Wyślij maila: [email protected] lub zadzwoń: 533-65-25-31.


Uważasz, że mój artykuł był wartościowy? Jeśli tak, może spodobają Ci się również moje ebooki i kursy online do nauki fińskiego
Ebooki-okładka
Kursy-okładka

Suomika

Suomika

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od kilku lat organizuję kursy językowe, prowadzę lekcje indywidualne, projektuję strony internetowe i inne materiały dydaktyczne.