Zakupy

Artykuły spożywcze kupimy głównie w supermarketach. Sklepiki lokalne prawie nie istnieją. Najtańsze zakupy zrobimy w sklepach Lidl i Alepa Inne sklepy spożywcze to: S-market, K-market Hipermarkety to: Prisma, K-citymarket Należy pamiętać, że w zwykłych sklepach kupimy alkohol tylko do 4,5% i to tylko do godziny 21. Po wysoko procentowe trunki należy się udać do sklepu monopolowego kontrolowanego przez państwo Alko (otwarte w tygodniu do 20.00, w sobotę do 18.00, a w niedzielę – zamknięte). I jest szansa znalezienia tam nawet polskiej wódki albo piwa. Ceny jednak są dość wysokie (piwo w sklepie kosztuje ok. 2 euro).
Helsinki Kamppi

Helsinki Kamppi

Centrum handlowe Kamppi z dworcem autobusowym w podziemiach

W większych miastach jest dużo centrów handlowych. W Helsinkach to np. Kamppi lub Stockmann. Ubrania możemy kupić np. w H&M, gdzie ceny są takie same jak w Polsce. Wywieszone tablice „Ale” informują o przecenach w sklepie.
Uważasz, że mój artykuł był wartościowy? Jeśli tak, może spodobają Ci się również moje ebooki do nauki języka fińskiego
Jak skutecznie uczyć się fińskiego?
Fiński w pytaniach i odpowiedziach
Gramatyka języka fińskiego z ćwiczeniami. Część 2
500 najbardziej przydatnych fińskich słówek
Memo-Monika-Kociuba-thumb

Suomika

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od 10 lat organizuję kursy językowe (fińskiego, niemieckiego, angielskiego oraz polskiego dla obcokrajowców), prowadzę lekcje indywidualne przez Skype, projektuję strony internetowe i inne materiały dydaktyczne, w tym e-learning.

Możesz również polubić…

4 komentarze

  1. Anna pisze:

    Dzień dobry,
    Czy w Finlandii jest odpowiednik Allegro ?

  2. Anna pisze:

    Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze pytanie odnośnie targów z warzywami i owocami, czy spotkała się Pani z czymś takim na terenie Helsinek i Espoo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.