Suomika na Nordic Focus Festival 27 listopada 2016

Jesteście z Trójmiasta lub okolic? Zapraszam na pierwszą edycję festiwalu kultury nordyckiej Nordic Focus Festival organizowanego w Gdańsku przez Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Alternator, Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki i Instytut Skandynawistyki UG.

Cztery festiwalowe dni przeniosą uczestników imprezy do świata krajów północy. Interdyscyplinarny charakter imprezy i różnorodny wybór tematów współgra z egalitarnym modelem kultury nordyckiej. Każdy, bez względu na wiek, płeć czy stopień sprawności będzie mógł wziąć udział w festiwalowych wydarzeniach i skorzystać z okazji, by dowiedzieć się więcej o kulturze i społeczeństwie Szwecji, Norwegii, Islandii, Finlandii i Danii.

W programie m.in. pokazy filmowe, wykłady i dyskusje, wystawy, warsztaty, spotkania oraz spektakl teatralny. Szczegóły znajdziecie na stronie: www.nff.ug.edu.pl

W niedzielę 27 listopada o 12.00 możecie wziąć udział w bezpłatnych warsztatach o Finlandii i języku fińskim, które ja poprowadzę!

W czasie warsztatów dowiesz się wielu ciekawostek o Finlandii oraz języku fińskim. Będziesz też mieć okazję nauczyć się mówić kilka zwrotów po fińsku! Tematy warsztatów:
·         Co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem do Finlandii?
·         Fakty i mity o języku fińskim
·         Kreatywna nauka języka fińskiego („Buduj język fiński”, fiński w skojarzeniach, fiszki ilustrowane)

www.nff.ug.edu.pl/suomika-warsztaty-jezyka-finskiego/

Zapraszam!

nordicfocusfestival_afisz

@Kilka fotek ze spotkania

Więcej

Uważasz, że mój artykuł był wartościowy? Jeśli tak, może spodobają Ci się również moje ebooki do nauki języka fińskiego
Kuusi palaa
Gramatyka języka fińskiego z ćwiczeniami. Część 2
Gramatyka języka fińskiego z ćwiczeniami. Część 1
Język fiński. Słownictwo z ćwiczeniami dla początkujących
Memo-Monika-Kociuba-thumb

Suomika

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od 10 lat organizuję kursy językowe (fińskiego, niemieckiego, angielskiego oraz polskiego dla obcokrajowców), prowadzę lekcje indywidualne przez Skype, projektuję strony internetowe i inne materiały dydaktyczne, w tym e-learning.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.