Podsumowanie roku 2018 i plany na 2019

Mamy już rok 2019, więc dziś przedstawię Wam, co wydarzyło się w minionym roku 2018 u mnie na blogu i poza blogiem. Napiszę też, jakie mam plany w obecnym roku 2019.

W 2018 roku:

Łącznie 46 474 użytkowników odwiedziło mój blog suomika.pl, a łącznie było 131 290 odsłon strony. Napisałam 53 artykułów na blogu.

Najczęściej czytanymi wpisami (również napisanymi w poprzednich latach) okazały się:

A najpopularniejszymi wpisami napisanymi w 2018 okazały się:

Na koniec roku miałam 2137 fanów na Facebooku, 702 subskrypcje na moim kanale na YouTube i 564 subskrybentów mojego newslettera.

Większość czasu w 2018 poświęciłam na nauczanie fińskiego online lub stacjonarnie (średnio 4-5 godzin dziennie).

Pozostałą część czasu poświęcałam tworzeniu nowych artykułów lub treści do ebooków. Niestety nie stworzyłam ebooków i kursu online, które planowałam wydać w roku 2018, o czym pisałam rok temu: Podsumowanie roku 2017 i plany 2018. Co nie znaczy, że one nie powstaną. Jeden nowy ebook jest już prawie gotowy!

Miewałam też inne mniej regularne zlecenia, np. tłumaczenia z angielskiego na polski lub … praca dla klienta w Finlandii. Jak to się stało, że nawiązałam współpracę z fińską firmą? Otóż miałam w zeszłym roku w planach dłuższy wyjazd do Finlandii. Chciałam znaleźć pracę tymczasową na okres wakacji, albo nawet na dłużej. Postanowiłam wysłać swoje CV w odpowiedzi na parę ciekawszych ofert odpowiadających mojemu wykształceniu i doświadczeniu (celowałam w stanowisko twórcy e-learningów). Niestety dostałam negatywną odpowiedź. Jednak za wskazówką znajomego Fina wysłałam do kilku miejsc tzw. „otwarte aplikacje”, czyli podania o pracę z zapytaniem o wolne stanowisko bez czekania na oficjalną ofertę pracy. I co się stało? Jedna fińska firma wykazała zainteresowanie. Nie miała jednak do zaoferowania stałego miejsca pracy, ale chętnie współpracowałaby zdalnie ze mną na zasadzie projektów. I tak oto teraz od czasu do czasu tworzę e-learningi dla jednej z fińskich firm zajmującej się tworzeniem szkoleń online!

W roku 2018 też miałam głód na inne języki obce. Powróciłam do nauki szwedzkiego i rosyjskiego. Był nawet taki okres, że spędzałam regularnie około dwóch godzin dziennie na szwedzki, co pozwoliło mi przeskoczyć z poziomu A1 na poziom około B1. Jestem teraz w stanie oglądać telewizję szwedzką i czytać prostsze teksty, a w czasie dwudniowego wypadu do Sztokholmu całkiem sprawnie prowadziłam proste konwersacje ze Szwedami 😊 Możecie też śledzić moje wpisy na temat szwedzkiego tutaj: szwedzki.suomika.pl.

Plany na 2019:

Na ten rok przerzucam wszystkie planowane rok temu ebooki i kursy online, czyli:

– Ebook o kłopotliwych wyrazach w języku fińskim (pierwsza część jest niemal gotowa)

– Ebook o języku potocznym (mam już fragment napisany)

– Ebook „Gramatyka cz. 3” (mam już połowę gotową)

– Kompleksowy kurs fińskiego online dla początkujących (na razie tylko mam przygotowany szkic)

Nie chcesz przegapić moich nowych artykułów, kursów i ebooków? Zapisz się na mój Newsletter!

 

Ale jak życie pokazuje, nie ma co za dużo planować, ponieważ trzeba zrobić miejsce na nieplanowane propozycje lub nowe pomysły!

Uważasz, że mój artykuł był wartościowy? Jeśli tak, może spodobają Ci się również moje ebooki do nauki języka fińskiego
Zestaw do nauki języka fińskiego 10 w 1
Kuusi palaa
Język fiński. Słowotwórstwo. Teoria i ćwiczenia
Język fiński. Słownictwo z ćwiczeniami dla początkujących
Memo-Monika-Kociuba-thumb

Suomika

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od 10 lat organizuję kursy językowe (fińskiego, niemieckiego, angielskiego oraz polskiego dla obcokrajowców), prowadzę lekcje indywidualne przez Skype, projektuję strony internetowe i inne materiały dydaktyczne, w tym e-learning.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.