Podsumowanie roku 2016 i plany na 2017
Dziś podsumuję co wydarzyło się u mnie i na blogu w 2016 roku. Napiszę też, co zamierzam robić w 2017.
W 2016 roku:
Napisałam 75 postów. Najpopularniejszymi wpisami okazały się:
- Fińskie słówka podobne do polskich brzydkich wyrazów
- 10 porad dla turysty w Finlandii
- Fakty i mity o języku fińskim
- Jak uczyć się fińskich słówek?
Łącznie miałam 118 954 odsłony strony i 24 017 użytkowników.
Na koniec roku miałam 1436 fanów na Facebooku 🙂
Udało mi się stworzyć kurs online „Buduj język fiński” dla początkujących. Pierwotnie to miał być ebook z nagraniami audio, ale zdecydowałam się też nagrać wideo i stworzyć własną platformę online!
Nie udało mi się, zgodnie z zamiarem, napisać drugiej części ebooka do gramatyki fińskiej (ale jestem już w połowie!), ani ebooka o najpopularniejszych słówkach fińskich (ale mam już kilkanaście stron).
Zrezygnowałam też z planu druku książek. Okazało się to zbyt dużym i ryzykownym finansowo przedsięwzięciem na tym etapie.
Natomiast ruszyłam z kanałem na YouTube (o czym wcześniej nie myślałam). Na razie wrzuciłam tam kilka własnych filmików oraz mam utworzone playlisty do piosenek i filmików po fińsku.
Z ciekawszych wydarzeń w 2016 roku było uczestnictwo w Nordic Focus Festival, gdzie miałam przyjemność poprowadzić warsztaty o Finlandii i języku fińskim.
Rok 2016 wiąże się też z dołączeniem do grupy Blogów językowych i kulturowych, z którymi wspólnie tworzymy różnorodne akcje, jak na przykład „W 80 blogów dookoła świata” albo „Blogowanie pod jemiołą”.
Co więcej, zdecydowałam się miesiąc temu zawiesić pracę na etacie i skupić się tylko na własnej działalności. Dzięki temu będę miała więcej czasu na lekcje przez Skype, zajęcia grupowe oraz tworzenie nowych materiałów!
Plany na 2017:
Planuję zrobić sporo w tym roku.
Przede wszystkim chcę skupić się na tworzeniu kursów online. Mam w planach kursy dla początkujących i średnio zaawansowanych. Będzie m.in. kurs o odmianie rzeczownika i przymiotnika, wymianie stopnia k-p-t. Jeśli nie wypełniałeś/-aś jeszcze ankiety o kursie, jaki by ciebie interesował, TUTAJ jest link do ankiety.
Chcę też napisać kilka ebooków. Niebawem ukaże się książka „Język fiński w pytaniach i odpowiedziach”. Będzie to podręcznik dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych przydatny do treningu mówienia. W kilkunastu sekcjach tematycznych znajdziesz zestaw pytań i przykładowych odpowiedzi z tłumaczeniem.
Dokończę też drugą część ebooka „Gramatyka języka fińskiego”. W tej książce znajdzie się m.in. odmiana przez przypadki oraz czasy przeszłe.
Będę też pracować nad ukończeniem ebooka „Najpopularniejsze fińskie wyrazy”. Będzie to zestaw kilkuset najważniejszych fińskich słówek z przykładami użycia.
Myślę też o stworzeniu książki „Język fiński mówiony”, w którym przedstawię wszelkie niuanse związane z językiem potocznym.
>>> Nie chcesz przegapić moich nowych kursów i ebooków? Zapisz się na Newsletter!
Planuję też rozkręcić mój kanał Youtube. Znajdą się tam m.in. filmiki dla początkujących i średnio zaawansowanych. Możesz zasubskrybować kanał, aby niczego nie przegapić!
Nie zapomnę też oczywiście publikować kilka wpisów miesięcznie na stronie suomika.pl!
PS. Poza językiem fińskim, chodzi mi też po głowie stworzenie materiałów i kursów do nauki polskiego dla obcokrajowców oraz do nauki niemieckiego. Zaczęłam już tworzyć kanał YouTube do nauki polskiego!
Bardzo dziękuję dzięki temu nauczylam sie komunikować i osiągnelam poziom A2+ 😊😊😊
Cześć, bardzo fajny opis :) Takie historie są motywujące, tak się zastanawiam jak to jest z integracją u starszych dzieci,…
Minęły trzy lata od kupna domu, a rok od przeprowadzki na stałe. Na początku miejsce służyło nam za domek wypoczynkowy…