Memo-Monika-Kociuba-thumb

Suomika

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od 10 lat organizuję kursy językowe (fińskiego, niemieckiego, angielskiego oraz polskiego dla obcokrajowców), prowadzę lekcje indywidualne przez Skype, projektuję strony internetowe i inne materiały dydaktyczne, w tym e-learning.

Możesz również polubić…

20 komentarzy

 1. Marta Petryk pisze:

  Uczę się fińskiego u Moniki przez Skype od ponad roku. Zajęcia są zawsze bardzo ciekawe i dużo mi dają. Monika świetnie tłumaczy nawet najbardziej skomplikowane tajniki fińskiej gramatyki, zapewnia też interesujące materiały dodatkowe, często własnego autorstwa. Możemy też proponować własne tematy, jeżeli coś szczególnie nas interesuje. Polecam!

 2. Anna Piątkowska pisze:

  Ucząc się fińskiego samodzielnie, nie mogąc trafić na odpowiedzi na kolejne pytania, rok temu znalazłam Monikę, która okazała się świetnym nauczycielem. Jasno tłumaczy, zapewnia swoje własne, ciekawe i dobrze opracowane materiały, akceptuje propozycje ucznia, a jednocześnie wymaga. Dzięki Monice słynący ze swoich kilkunastu przypadków język fiński jest zrozumiały, a nauka jest przyjemnością.
  Zdecydowanie polecam 🙂

 3. Gosia pisze:

  Kurs przygotowany bardzo profesjonalnie. Ciekawe materiały, terminowość i aktywizacja wszystkich uczestników w grupie. Odpowiednia ilość pracy domowej. Duży nacisk na mówienie. Polecam!

 4. Agnieszka Szewczyk pisze:

  Dość długo zastanawiałam się nad zajęciami przez Skype, czy w ogóle taka forma nauki się sprawdzi. Moje wątpliwości zniknęły już po pierwszej lekcji. Monika świetnie tłumaczy, podaje dużo przykładów „z życia”, często na zasadzie skojarzeń, dzięki którym zapamiętuje się bez wysiłku. Jestem bardzo zadowolona ze swoich postępów, polecam szczególnie zapracowanym, którzy nie chcą tracić czasu na dojazdy do nauczyciela czy szkoły językowej. Po 60 min. z Moniką czuję się jak po „dobrym treningu” i o to właśnie chodzi, zwłaszcza kiedy widzisz rezultaty:) Bardzo polecam!

 5. Anna Vaniala pisze:

  Szczerze polecam naukę języka fińskiego u Moniki. To wspaniały nauczyciel, który z pasją zgłębia tajniki fińskiej gramatyki i potrafi wszystko tak dokładnie i jasno wytłumaczyć. Ja rozpoczęłam naukę na kursie w Gdyni. Zajęcia zawsze bardzo mi się podobały, bo Monika prowadziła je w ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Znakomicie opracowała materiały do nauki języka. Obecnie mieszkam w Finlandii i od jakiegoś czasu chodzę na kurs fińskiego, a mimo to nadal Monika uczy mnie przez skypa-niech to będzie najlepszym dowodem na to jak bardzo ją cenię i jak dużo dają mi lekcję z nią. :):):)

 6. Paulina pisze:

  Podczas kursu wykorzystywane są różnorodne materiały, które urozmaicają lekcje. Wszyscy uczestnicy kursu mają możliwość aktywnego uczestniczenia w zajęciach, zadawania pytań i wypowiadania się. Podczas kursu uczniowie ćwiczą nie tylko pisanie, mówienie, czytanie i słuchanie, ale poznają również elementy historii i kultury Finlandii. Zajęcia odbywają się w bardzo sympatycznej atmosferze 🙂

 7. Magdalena Surowiec pisze:

  Również uczę się fińskiego u Moniki. Upłynął już jakiś czas i na pewno będę kontynuować, gdziekolwiek będę pracować. Fiński to moje hobby i chciałabym poświęcać mu więcej czasu. Zajęcia przez Skype są dla mnie idealne ze względu na małą ilość czasu. Nie jest też łatwo znaleźć dobrego nauczyciela fińskiego, a Monika na pewno do takich należy. Kto chce się uczyć fińskiego, niech się zapisuje 🙂

 8. Gosia Slabicka pisze:

  Lekcje z Moniką są bardzo urozmaicone, dynamiczne i efektywne. Mimo że w moim przypadku jest to zaledwie jedna godzina tygodniowo, to jednak dużo z nich wynoszę i widzę wyraźne postępy. Pracujemy razem od ponad pół roku. Dzięki Monice przełamałam barierę w komunikacji, a skomplikowane zagadnienia gramatyczne okazały się logiczne i wyuczalne. Monika potrafi świetnie motywować, zapewnia interesujące materiały i ma kreatywne, elastyczne podejście. Gorąco polecam! 🙂

 9. Pamela Sanocka pisze:

  Zajęcia są świetnie prowadzone, można z nich wiele wynieść, Monika jest bardzo komunikatywną i pomysłową osobą, dlatego dużo zapamiętuję, polecam 🙂

 10. Sandra pisze:

  Super atmosfera w trakcie zajęć, konkretne tematy, prowadząca zawsze jest dobrze przygotowana i uczy poprzez różne dostępne metody aktywizujące uczestników. Kurs nie polega tylko na siedzeniu i słuchaniu. W cenie kursu są też bardzo fajne i przydatne materiały dodatkowe. Super sprawą jest dbanie o kursantów również w trakcie przerwy semestralnej poprzez przesyłanie ćwiczeń i materiałów mailowo dla chętnych 🙂

 11. Ola pisze:

  Kurs jest świetny. Zajęcia są ciekawe, wykorzystywane sa różne materiały, takze każdy znajdzie coś dla siebie. Nie mozna sie nudzić podczas zajęć.

 12. Cyryl pisze:

  Kurs godny polecenia. Fajna atmosfera.Przystępne i przydatne materiały zebrane w prostej formie książki do kursu i nie tylko(są także fiszki czy skrypty nagrań utworów muzycznych wykorzystywanych na zajęciach.) Tematyka zajęć jak i forma ich prowadzenia są różnorodne. Każdy uczestnik jest aktywizowany co jest dużą zaletą. Zachęcam do uczestnictwa.

 13. Wiktoria pisze:

  Bardzo miła i luźna atmosfera. Wprowadzony jest duży nacisk na mówienie i wykonywanie zadań z całą grupą. Fajnym dodatkiem są fiszki, które ułatwiają uczenie się. Polecam

 14. Meg pisze:

  Ciekawe materiały, w ćwiczenia angażowana jest cała grupa, a atmosfera jest bardzo przyjemna i luźna. Poza czytaniem i pisaniem, jest wiele ćwiczeń mówionych. Fiszki są dodatkowym plusem uczenia – bardzo pomagają przyswoić fińskie słówka. Na zajęciach nie ma możliwości nudzenia się – Polecam 🙂

 15. Dominika pisze:

  Serdecznie polecam! Bardzo ciekawie prowadzone zajęcia, w miłej atmosferze. Podczas zajęć często wykorzystywane są materiały dodatkowe.

 16. Robert pisze:

  Polecam – sam wybieram się na następny rok kursu!

 17. Marta pisze:

  Zajęcia przebiegają w miłej i sprzyjającej nauce atmosferze. Oprócz książek wykorzystywane są inne materiały, które ułatwiają przyswajnie wiedzy (m.in. fiszki, gry, teksty piosenek). Jest dużo mówienia, pisania i czytania na różne tematy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Kurs jest wart polecenia!

 18. Kasia pisze:

  Warto zapisać się na kurs prowadzony przez Monikę, jeśli myśli się o nauce języka fińskiego. Mnie to bardzo pomogło i poczyniłam większy postęp niż przy próbach nauki samemu. Co mi się podobało na kursie to: podręcznik, dodatkowe materiały od Moniki, różnorodność form nauki, testy sprawdzające wiedzę. Planuję zapisać się na następny poziom po przerwie wakacyjnej.

 19. Paulina Tamioła pisze:

  Uczyłam się z fińskiego Moniką przez Skype’a ponad dwa lata i mogę szczerze polecić te zajęcia każdemu. Zajęcia są interesujące, Monkia potrafi bardzo dobrze tłumaczyć, zapewnia dużo ciekawych materiałów i świetnie motywuje do samodzielnej pracy poza lekcjami. Nieraz byłam pod wrażeniem jej kreatywności i pasji do nauki i nauczania. Z radością stwierdzam, że udaje mi się skutecznie porozumieć z Finami w coraz większej ilości spraw.

 20. Kalina pisze:

  Ja również odbywałam z Moniką lekcje przez Skypa, bardzo serdecznie polecam każdemu, szczególnie jeśli nie ma się zbyt wiele wolnego czasu lub – ta jak w moim przypadku – mieszka się za granicą. Lekcje z Moniką są bardzo intensywne, wykorzystuje każdą dostępną minutę. Głowa pracuje na najwyższych obrotach! Duży nacisk na mówienie i komunikację, żywy język. Ogromna ilość materiałów dodatkowych, multimedialnych, testów, filmików, piosenek. Monika ma mnóstwo pomysłów i propozycji oraz podpowiedzi, jak najlepiej się uczyć, jak rozwiązać konkretny problem czy trudność. Kurs jest bardzo intensywny i pozwala szybko zauważyć postępy. Serdecznie polecam każdemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.